Opublikowane

Cynamon nie tylko do ciasta

Przeważnie mówiąc cokolwiek o cynamonie, wydaje nam się że to typowa przyprawa do ciast. Kojarzy nam się z czymś słodkim i trzeba w sumie przyznać, że w ciastach i deserach doskonale prezentuje się swoim smakiem. Musimy jednak też wiedzieć, że wykorzystuje się go również do wielu innych dań i potraw, podobnie wpływając na aromatyczny i niepowtarzalny smak.

Czym w ogóle jest cynamon

Cynamon to nic innego jak przyprawa, którą uzyskuje się z wysuszonej kory cynamonowca. Można ją dostać w postaci specyficznych ruloników, albo też w proszku. Jednak w całości nawet jeżeli dość długo leży, po starciu daje niesamowicie intensywny aromat. W proszku nie zawsze pachnie tak samo, często jest zdecydowanie słabszy. Dlatego jeżeli komuś zależy na tym, aby jednak dodać potrawie intensywnego aromatu cynamonu, powinien zaopatrzyć się w dane ruloniki. Można je wykorzystać w dowolnym czasie, a aromat i smak pozostanie ten dam.Cynamon można dostać tam, gdzie przyprawy orientalne, ale nie tylko, ponieważ jest bardzo popularną przyprawą również w naszej kuchni. Każdy lubi jego aromat i niepowtarzalny smak, dlatego tym bardziej w proszku, można dostać w wielu punktach sprzedaży. Okazuje się, że ma bardzo pozytywny wpływ na nerwy, które koi, a także odpowiednio działa na zmysły. Z tego tym bardziej dodawany jest do wielu potraw, a w szczególności do deserów.

potrawa-z-bliska

Cynamon oczywiście można wykorzystać do przyprawienia i nadania smaku kurczakowi czy ryżu. Poza potrawami, znajduje również zastosowanie w medycynie chińskiej. Bardzo pozytywnie wpływa na krążenie. Zawiera bardzo ważne dla organizmu składniki jak chociażby błonnik, magnez czy żelazo i wapń. Jest więc naprawdę bardzo zdrowy i z racji faktu iż można tak go do wielu potraw stosować, powinno się to robić. Ta orientalna przyprawa wydaje się wręcz wyjątkowa. W całości wygląda bardzo ładnie. Dlatego jeżeli ktoś ma ochotę, może z niej wykonać chociażby dekorację na talerzu z deserem. Będzie doskonale się prezentować, ale i być może stworzy zarazem całkiem przyjemny zapach dla całości danego talerza.

Odpowiedz